Pamuk Kumaşın Faydaları

Pamuk, pamuk bitkisinin kozalarından elde edilmekte olup içerisinde doğal lifler barındıran bir elyaf çeşididir. Pamuk kumaşlar yumuşak olup giyimde oldukça rahatlık hissi yaratır. Nefes alabilir özelliği ile nemi iyi emerek ısının vücudun dışına atılmasını sağlar. Pamuk, cildiniz ve giysileriniz arasında nem birikmesini önler ve hem egzersiz yaparken rahat kalmanızı sağlar hem de sıcak havalarda serin tutar. İnsan derisi için en sağlıklı kumaş türü pamuktur. Örneğin polyester kumaşlar vücuda teri yapıştırıp rahatsızlık hissi verirken pamuk kumaşlar serinlik ve rahatlık hissi verir.

Pamuk lifleri, alerjik reaksiyona neden olmayan ve insan derisini tahriş etmeyen doğal liflerden biridir. Vücudunuzda herhangi bir alerji yada kaşıntıya sebep vermeyecektir. Özellikle hassas cildi olan kişiler için olmazsa olmazdır. Birçok uzman yeni doğan bebeklerin cildinin tahrişten korumak için %100 pamuk kumaştan üretilmiş giysileri önermektedir. Ayrıca bandaj ve gazlı bez gibi tıbbi ürünlerde de pamuk kullanılmaktadır.

Pamuklu kumaşlar çok daha dayanıklı olup uzun ömürlüdür. Günümüzde insanlar alışveriş yaparken aldıkları kumaşın içeriğine kimi zaman dikkat etmemekte ve satın aldıktan sonra giydiği ürün kolayca yıprandığı için mağdur olmaktadırlar. Bilinçli müşterilerimiz aldıkları ürünün tamamen doğal liflerden oluşmasına özen göstererek daha dayanıklı ve sağlığa zararsız ürünler talep etmektedir. Biz de tinbasic olarak bu talebi karşılayabilmek adına ürünlerimizi %100 pamuk kumaştan sunmaktayız.